Sojina omaka - katero kupujete

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

tema odprta - 20. feb 2005 16:45 | ogledi: 8.233 | odgovori: 13

Zivjo,

veckrat sem ze v receptih zasledila sojino omako, pa nikoli ne vem, katero kupiti v trgovini. Kaj mi svetujete, katera vam ustreza?

Enkrat sem ze tako kupila bambus v konservi in je bil obupen...

hvala

miranda05

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

20. feb 2005 17:52

Jaz kupujem svetlo in temno sojino omako. Za perutnino uporabljam svetlo omako oziroma light, kot piše na steklenički, meso ne potemni tako zelo, kot če ga mariniram v temni omaki. To uporabljam za govedino ali pa za kakšno kitajsko jed, ki jo delam v voku (odvisno pa je seveda tudi od recepta). Mislim, da se pri nas dobijo sojine omake od firme Pearl River ali tako nekako, saj na Mercatorjevih ali Intersparovih policah, kjer jo običajno najdemo, tistih od drugih firm menda ni (ali pa sem jaz površna). Jaz sem z obema zadovoljna, izkušnje namreč kažejo, da se te sojine omake ne razlikujejo bistveno od tistih, ki jih lahko kupimo v tujini, kjer je izbira pač nekoliko večja (in s em jih seveda vedno vlekla domov). Takšne so pač moje izkušnje, morda ima kdo tudi drugačne. Upam, da te sojine omake ne bodo razočarale, kot te je bambus. Sicer pa je bambus iin palmini vršički edina reč, ki jo jaz za kitajsko kuhinjo uporabljam iz konzerve (aja, še vodni kostanj, tega sem pozabila), vse drugo mor abiti sveže. Če je konzervirano ali zamrznjeno, to ni to. Pozdrav, Mamamia mamamia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. feb 2005 10:50

Sojine omake od Pearl River so čisto OK, če jih potrebuješ za marinado. Če pa rabiš sojino omako za pomakat, na primer sušije ali pa jo dodajaš juham, ti svetujem, da kupiš kakšno bolj kvalitetno (japonsko Kikoman, ali Tamari). Jaz imam doma tri variante. Eno Pearl River za vokanje in ABC sladko soijno omako, ki jo prav tako dodam v kitajske jedi ter Tamari. Našla pa sem še sojino pasto miso. Ne vem točno za kaj se jo uporablja, mislim, da za japonske juhe. Ali imate kakšne izkušnje? LP, === Darja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 11:01

Jaz v gl. uporabljam temno sojino omako, kadar hočem manj barve, pa jo razredčim z vodo ali oljem (za marinado). vsem so moje kitajske jedi všeč, tako da je po mojem zelo v redu, je gosta, črna, aromatična. Bambusove vršičke pa si mogoče kupila že narezane, 1x sem jih probala, ap so bili precej oleseneli; jaz uporabljam tiste, ki so nenarezani, v večjih kosih, prav tako v konzervi in so super - probaj še te! Manj okusa se izgubi, ker so kosi tako veliki,pa tudi ne morejo dat karkoli zraven, kakor lahko pri "drobirju"; imaš sicer več dela, ker jih je treba še narezat, ampak se izplača! Miso se lahko uporablja za omakice, juhice, pa tudi za jedi z voka. Kje pa si to našla, d.? Veri

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. feb 2005 11:05

Doma v hladilniku! Najbrž je to domov privlekel brat. Ga morm vprašat iz kje. A si že delala miso juho? ===

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. feb 2005 11:09

Miso lahko kupiš v bio trgovinah, v Kalčku ga imajo sigurno. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 11:28

Ne, juhe pa še ne; nisva preveč navdušena nad juhcami, bom pa doma malo pogledala za recepti, ok? malo me podrezaj, če pozabim. Misilim,d a se nekaj najde tudi v knjižici 50 idej Indijska kuhinja, jo kar priporočam:) Drugačno od našega, ampak fajn. pa mogoče kaj v Kuharski knjigi od Hare krišne. Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. feb 2005 13:11

Veri! Kam si šla pa po nakupih za pripravo indijskih jedi? Jaz imam to knjižico ravno izposojeno, da jo bom kar vrnila, saj mislim, da bi se pošteno naletala okoli, da bi nabrala skupaj začimbe, pa tudi ostalo... Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. feb 2005 13:21

Loni, za indijsko kuhinjo, vsaj osnovne začimbe, dobiš v glavnem vse na istih policah kot za kitajsko, mehiško in podbno. Interspar in Mercator ter Cash in carry Koloniale, pa Sonce - govorim za Maribor, torej nikamor drugam kot običajno. sicer pa, če bi bilo potrebno "letanje" za temi rečmi, bi jih jaz najraje šla iskat kar v Indijo...Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 13:56

Loni, poglej nasvete spodaj, pod recepti, skoraj vse paste majo napisane sestavine, nekatere celo količine v tej knjižici in sem potem vse te stvari kar sama spacala, je blo pa prav dobro:) Edino kumina nimam:( Ampak mislim, da sem ga 1x videla v eni trgovinici z zdravo prehrano, ampak nisem sigurna, takrat pa nisem imela denarja sabo:( Kje ga vi dobite? Probaj, saj večino se da scimprat:) Vsaj prva dva menija, ta dva sem že naredila. Veri

campanula  

član od: 21.2.2005

sporočila: 4

22. feb 2005 11:55

Svetli miso sem ta teden kupila v intersparu - City park v Ljubljani. Ali katera ve, kje imajo temni miso, kajti v večini receptov za juhe je prav ta. Testiranje še pride na vrsto... zvončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti